Metamorfoza salonu

Mam problem z moim salonem. Od lat stoi tu ogromny barek, duży stół, wypoczynek i ława oraz kominek na gaz, który w ogóle nie jest używany. Proszę o pomoc - chciałabym wprowadzić zmiany i trochę świeżości, ale nie mam funduszy na kupno nowych mebli i muszę zostać przy tym co jest.

Meble w tym salonie są dosyć masywne i w ciemnym, smutnym kolorze, dlatego przydałoby się salon rozjaśnić i ocieplić. A ponieważ nie ma możliwości wymiany mebli, należy skupić się na detalach.

Metamorfoza salonu Metamorfoza salonu
Salon w obecnej aranżacji.

Metamorfozę salonu trzeba zacząć od pozbycia się bibelotów, które nie pasują do mebli - najlepiej usunąć wszystkie, ponieważ meble są dekoracyjne same w sobie.

Na ścianie z kominkiem proponuję położyć dwukolorową dekoracyjną masę szpachlową ArteTwin firmy Caparol - będzie pasowała do obudowy kominka - i nie umieszczać tam żadnych dodatkowych dekoracji.

Natomiast ścianę za kanapą pomalować jasnym kremowym kolorem, np. Y311  A/1  firmy Tikkurila.

Obraz, który wisi na ścianie za kominkiem po lewej stronie należy przenieść na ścianę za kanapą (poprzednią dekorację z tego miejsca usunąć). 

Proponuję też usunąć białe obrusy ze stołu i ławy, ponieważ bardziej pasują do okresu świątecznego, niż do codziennego wystroju salonu. Jeśli obawiamy się. że bez nich porysujemy stół, można zastosować podkładki pod talerze.

Kwiaty należy przesadzić do gładkich kremowych doniczek oraz wymienić dekoracje okien - firany i zasłony (te drugie zmienić na jaśniejsze, utrzymane w kremowej tonacji, mogą być w delikatne wzory).

Metamorfoza salonu Metamorfoza salonu
Masa dekoracyjna ArteTwin, CAPAROL Tkanina na zasłony - kod 103-02, kolekcja Arcana, DEKORIA, 189 zł / 1 zasłona (130 x 260 cm)