Aranżacja salonu niedużym nakładem środków

Kupiliśmy mieszkanie na rynku wtórnym. Chcielibyśmy niedużym nakładem środków finansowych zmienić charakter salonu, który wydaje nam się bardzo nieatrakcyjny. Na razie nie możemy pozwolić sobie na położenie nowej podłogi, więc zaproponowana aranżacja powinna pasować do tej, która jest.

Przede wszystkim należy zlikwidować zabudowę z płyty, która jest widoczna po prawej stronie oraz półki na ścianie z lewej. Ściany salonu proponuję pomalować na kolor szary (np. Tikkurila A/1 X426 lub Magnat S26 Górski Kryształ). Do tego białe listwy przypodłogowe - będą się ładnie komponowały z podłogą w czarno - białym kolorze.

aranżacja salonu niewielkim nakładem środków aranżacja salonu niewielkim nakładem środków
1. Salon w obecnej aranżacji. 2. Przykładowe wnętrz pokazujące połączenie czarno-białej podłogi, białych listew przypodłogowych i szarych ścian (zdjęcie: Agnieszka Krawczyk)

Zabudowę meblową w kolorze niebieskim proponuję przemalować na biało przy użyciu emalii akrylowej do drewna. Zamiast starych plastikowych reflektorków lampa sufitowa z czarnym kloszem - jeśli zależy nam na aranżacji w stylu glamour, może to być również lampa z kryształkami.

Uzupełnieniem wspomnianego stylu mogą być: pikowana kanapa, srebrne dodatki, czarne meble lakierowane na wysoki połysk. Dla przełamania monotonii dodajemy dywanik i kilka poduszek, np. w kolorze bordowym lub fioletowym i aranżacja salonu jest gotowa.

Należy doceniać moc dodatków do wnętrz - pomagają odmienić wnętrze niedużym nakładem środków.