Aranżacja salonu z jadalnią

Niedawno kupiliśmy pierwsze mieszkanie. Aranżacja salonu przerosła nasze możliwości. Chcemy, aby był jasny, świeży (wystawa okien na południowy wschód), może w odcieniach pomarańczy. Jedną ze ścian chcielibyśmy bardziej wyrazistą. Na prawo od okien przebiegają przez całą ścianę dwie rurki od kaloryfera, z którymi nie wiemy, co zrobić... W salonie znajdą się 2 kanapy (lub rogówka), ława, stół z 6 i szafka rtv. Jak rozplanować ustawienie mebli, by było wygodnie i funkcjonalnie? Chcemy też umieścić regał na książki, barek lub witrynę na alkohole i - o ile znajdzie się miejsce - jakieś szafki do składowania. Nie wiemy też, jak zamaskować rury biegnące na prawo od okna.

aranżacja salonu z jadalniąWybór mebli do salonu proponuję zacząć od wypoczynku - 2 kanapy zamiast rogówki - dzięki temu w narożniku będzie można postawić dodatkowy mebel, np. witrynę na alkohole. Zamiast ławy prostokątnej - kwadratowa, przy takim ustawieniu kanap będzie wyglądała znacznie lepiej.

Szafka rtv pod oknem - dzięki takiemu ustawieniu światło nie będzie się odbijało w ekranie. Szafka na rys. ma 150 cm długości, ale możemy postawić nawet większą i umieścić w niej wszystkie sprzęty audio, płyty itp.

Stół z 6 krzesłami przy ścianie między wyjściem z pokoju a oknami i wyjściem na balkon, bez problemu będzie można go rozłożyć w razie potrzeby bez zastawiania drzwi wyjściowych z salonu.

Szafki / witryny do składowania można ustawić przy każdej kanapie (w kącie niedaleko szafki rtv zmieści się słupek).

By nasza aranżacja salonu z jadalnią prezentowała się lepiej, rury proponuję w całości zabudować płytą gipsowo- kartonową, pamiętając o otworach wentylacyjnych.

Aranżacja salonu z jadalnią
Fototapeta Pomarańczowy most, fizelina gładka, wym: 375 x 250 cm, ART-NEWMEDIA, 1500 zł

Na jednej ze ścian proponuję umieścić fototapetę (propozycja powyżej) - za kanapą (ściana równoległa do drzwi wejściowych). Ściana z oknami w kolorze Dulux Apetyczne tapas (jasny), pozostałe dwie w kolorze Dulux Arbuzowa fiesta (kolory "wyciągnięte" z fototapety).

aranżacja salonu z jadalnią  Aranżacja salonu z jadalnią 
Propozycja podłogi: Deska barlinecka Dąb Exclusive z fazą, trzywarstwowa, olej cherry, wym: 2200 x 180 x 14 mm, BARLINEK, 169 zł / m2 Propozycja stołu i krzeseł: Stół HG-141, biały, lakierowany, wym: 90 x 160 - 210 x 75 cm, SIGNAL, 1837 zł; Krzesło H-301, skóra, drewno, metal, wym: 40 x 43 x 85 cm, SIGNAL, 427 zł
Aranżacja salonu z jadalnią  aranżacja salonu z jadalnią
Propozycja kanapy: Kanapa Florence, eko skóra, kremowa, wym: 88 x 227 x 85 cm, JYSK, 1899 zł  Propozycja dywanu: Diamond Shaggy Szampania, ciemny brąz, poliester, wym: 160 x 230 cm, DYWAN STYL, 588 zł

Jeśli chodzi o oświetlenie - nad stołem lampa wisząca, nad kanapą 1 lub 2 kinkiety (tam, gdzie nie ma fototapety), do tego lampa stojąca w kącie między kanapą a oknem. Kinkiet można zastąpić plafonem sufitowym.

Nowoczesna aranżacja wymaga również odpowiednich mebli - połączenie drewna z kolorem białym rozjaśni wnętrze i nada mu lekkości.

Aranżacja salonu z jadalnią aranżacja salonu z jadalnią
Propozycja mebli (rtv, witryny, półki): Kolekcja mebli Random, FORTE Propozycja lampy wiszącej: Prima, metal, szkło, śred. 35 cm, wys. maks. 120 cm, LAMPY - AMPERVOLT.PL, 883 zł