Wydzielenie sypialni w salonie

Razem z mężem i dwójką dzieci mieszkamy w 3 pokojowym mieszkaniu. Córka zajmuje jeden pokój a my młodszym dzieckiem śpimy w drugim pokoju. Chcielibyśmy, aby synek miał również swój pokój, dlatego my z mężem planujemy się przenieść ze spaniem do salonu. Zależy nam wydzieleniu sypialni w salonie. Chcielibyśmy tam ponadto wstawić: łóżko do spania (2 X 1,7m), sofę 2 - os., fotel, mały stolik (79 x 79 cm), komodę na tv (40 x 147 x 89 cm), komodę (39 x 79 x 81 cm), przeszkloną witrynę (30 x 79 x 178 cm), biurko narożne (91 x 91 x 157 cm), półki na książki (25 x 60 x 170 cm) - 3 szt.

 

Wydzielenie sypialni w salonie proponuję zrobić przy pomocy ścianki, która zasłoni łóżko.

 

Propozycja I:

Zabudowujemy przejście pomiędzy salonem a kuchnią, ponieważ to pomoże w funkcjonalnym rozmieszczeniu mebli w salonie.

Salon został podzielony częściową ścianką na strefę dzienną (kanapa, fotel, ława, rtv) i nocną - połączoną z roboczą (łóżko, biurko, komoda, półki, witryna).

 

Propozycja II:

Zostawiamy przejście między salonem, a kuchnią. Ustawienie mebli podobnie jak w propozycji I, z tym, że należy kupić mniejszy fotel.

Zarówno w jednej, jak i w drugiej propozycji aranżacji w miejscu zaznaczonym przerywaną linią można umieścić na suficie szyny, na których zawieszamy zasłony (lub po prostu dowolnie wybraną tkaninę dekoracyjną). W razie potrzeby pozwoli nam to na zasłonięcie części sypialnianej i oddzielenie jej od reszty salonu (od strony półek nie musimy zasłaniać do samych mebli, wystarczy do połowy odległości mebli od ścianki, przy której stoi łóżko).

Uwaga: zanim postawimy ściankę w salonie, wybieramy łóżko do sypialni - by właściwie dopasować jej położenie.

Propozycja I: Aranżacja z zabudowaną ścianą w salonie  Propozycja II: Aranżacja z przejściem z salonu do kuchni
Propozycja I: Aranżacja z zabudowaną ścianą w salonie. Propozycja II: Aranżacja z przejściem z salonu do kuchni.