Wyspa w salonie połączonym z kuchnią

Proszę o poradę dotyczącą aranżacji salonu połączonego z kuchnią. Chcę zrobić wyspę ze stołkami barowymi, ale bez płyty grzewczej, czy zlewu. W kuchni duża lodówka, w salonie stół na 6 krzeseł, duża kanapa, by 2 osoby mogły oglądać tv w pozycji leżącej. Nie mam pomysłu na dodatkowe meble. Interesuje mnie nietypowe rozwiązanie, by moje mieszkanie nie było jednym z wielu takich samych.

Proponuję niemal centralnie w salonie umieścić ściankę, która od strony salonu posłuży do umieszczenia tv, od strony kuchni zaś schowa lodówkę. Wybieramy lodówkę według potrzeb - może być nawet dwudrzwiowa.

Wyspa w salonie połączonym w kuchnią to bardzo częste rozwiązanie. Zamiast niej proponuję barek między dobudowaną ścianką a ścianą z oknami (od strony salonu stołki barowe).

W kuchni (przy wejściu do przedpokoju) zabudowa meblowa, która może służyć jako spiżarnia.

W salonie duża kanapa narożna, ponadto stół na 6 osób - przy ścianie obok zostaje sporo miejsca na meble - szafki, półki, witryny - w zależności od potrzeb.

Taki układ zapewni wygodne oglądanie tv oraz korzystanie z barku - gdy znajduje się on zbyt blisko stołu z krzesłami, najczęściej w ogóle nie jest używany.

Wyspa w salonie połączonym z kuchnią Wyspa w salonie połączonym z kuchnią
Rys.1. Rzut salonu z kuchnią przed aranżacją. Rys. 2. Rzut salonu z kuchnią - propozycja aranżacji.