Domowe biuro w salonie

Planujemy powiększyć naszą 2-osobową rodzinę, więc będziemy musieli przeorganizować mieszkanie. Pracuję w domu - obecnie mam gabinet w najmniejszym z pokoi, który stanie się pokojem dziecięcym. Chcemy urządzić kąt do pracy w salonie (4,3 x 4,8 m). Jedna z krótszych ścian (na lewo od wejścia do pokoju) jest płytką wnęką - blok zbudowany jest w technologii rama H, więc pod sufitem oraz w narożnikach pokoju biegną elementy konstrukcyjne (ok. 30cm szer / wys), zastanawiałam się więc nad zabudową tej wnęki, nie wiem jednak, czy na takiej długości nie będzie ona przytłaczająca. W pokoju dziennym stoi sofa (1,65 x 0,85 m), dwa fotele (każdy 0,9 x 0,85 m), 2 wąskie witrynki (każda 0,58 x 0,37 m), stół (1,3 x 0,75 m) i 4 krzesła. Telewizora nie posiadamy, filmy oglądamy na komputerze.

Proponuję nie sugerować się tą wnęką w ścianie, najważniejsze jest rozplanowanie salonu w taki sposób, by udało się zmieścić wszystkie potrzebne meble, ponieważ ma to być wielofunkcyjny salon.

Pomoże w tym postawienie ścianki, za którą schowamy domowe biuro. Zabudowa na wymiar - półki / szafki na całej ścianie, do tego duże biurko i krzesło.

Przy ścianie obok drzwi balkonowych 2 witryny (te, które Pani ma). Stół z krzesłami przy oknie.

Naprzeciwko kanapy szafka rtv lub komoda, obok fotel - obecne są dużych rozmiarów i ciężko byłoby je zmieścić, więc proponuję z nich zrezygnować na rzecz nowego, nieco mniejszego fotela o zaokrąglonym kształcie, który będzie wyglądał dobrze ustawiony pod kątem.

Przy ścianie za fotelem jest miejsce na dodatkową witrynę / półki / szafki.

Domowe biuro w salonie Domowe biuro w salonie
Rys.1. Rzut salonu przed aranżacją. Rys.2. Rzut salonu - propozycja aranżacji.