Jak wygospodarować dodatkowy pokój

Prosimy o propozycję przebudowy naszego mieszkania - chcemy uzyskać dodatkowy pokój, który na razie będzie spełniał funkcję gabinetu, a z czasem pokoju dziecięcego. Chcemy też powiększyć łazienkę tak, by zmieścił się tam duży prysznic i wanna. W salonie poza kanapą i szafką rtv dobrze byłoby znaleźć miejsce na stół z krzesłami.

Aby wygospodarować dodatkowy pokój, proponuję przeniesienie kuchni do salonu. Oddzielenie jej od salonu ścianką o wys. 130 cm sprawi, że do kuchni będzie docierało światło, ale jednocześnie można będzie zasłonić blat kuchenny.

Najmniejszy pokój tymczasowo będzie pełnił funkcję gabinetu, potem pokoju dziecięcego (dlatego warto wyposażyć go w ruchome meble, nie robić zabudowy na stałe).

W sypialni duże łóżko z szafkami nocnymi i pojemne szafy (na zamówienie u stolarza).

Łazienka została powiększona kosztem pokoju - w przedpokoju mamy dzięki temu sporo miejsca na szafy - jedna ubraniowa, 2 mniejsze na buty (w jednej można schować odkurzacz i deskę do prasowania).

Na koniec pozostaje pytanie, jak urządzić dużą łazienkę. Wanna i prysznic zostały oddzielone od siebie ścianką - prysznic zamknięty szklanymi drzwiami. Z drugiej strony zabudowa meblowa, która ukryje pralkę i suszarkę (jedno postawione na drugim), kosz na pranie, detergenty, ręczniki, itp.

Umywalka o szer. 80 cm na zabudowie na wymiar, pod spodem szuflady na kosmetyki. Zmieści się też bez problemu umywalka o szer. 120 cm, przy której możemy zamontować 2 krany, tym samym umożliwić korzystanie z niej 2 osobom na raz.

Rzut mieszkania przed przebudową Rzut mieszkania - propozycja przebudowy
Rys.1. Rzut mieszkania przed przebudową. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy.