Mieszkanie dla młodej pary

Chciałabym skorzystać z porady eksperta odnośnie rozplanowania naszego nowego mieszkania. Na razie jesteśmy we dwoje, w przyszłości planujemy powiększenie rodziny, więc jeden z pokoi kiedyś będzie dla dziecka. W łazience chciałabym wannę z oszkleniem, jak w kabinie prysznicowej. Jeśli chodzi o kuchnię, podobno dobrze jest zaopatrzyć się w zmywarkę.

W salonie proponuję rozmieścić meble kuchenne na jednej ścianie, a gres na podłodze położyć na szerokość 2 płytek 60 cm (czyli po ustawieniu mebli będzie widoczna tylko jedna płytka) - dzięki temu aneks kuchenny optycznie nie zabierze zbyt wiele miejsca. Faktycznie warto zainwestować w zmywarkę, ponieważ pomaga zaoszczędzić czas i wodę.

W salonie dostawiony kawałek ścianki, za nią zabudowa na wymiar na całą szerokość ściany (półki, szafki - wg potrzeb). Zmieści się duża sofa i stół z 4 krzesłami (najlepiej rozkładany).

W związku z tym, że jest to mieszkanie dla młodej pary, najmniejszy pokój na razie będzie pełnił funkcję gabinetu, w przyszłości stanie się pokojem dziecka.

Sypialnia - za łóżkiem zabudowa meblarska z półkami lub szafkami, nad samym łóżkiem można zrobić 2 kinkiety Takie ustawienie w sypialni wynika stąd, że gdyby zamienić miejscami łóżko i szafę, zasłaniałaby ona częściowo okno.

W łazience w miejscu, które zostało po wstawieniu wanny półki (za uchylnym frontem) - na dole kosz na pranie, wyżej detergenty, ręczniki itp. Wnęka jest dosyć głęboka, więc można zrobić wysuwane półki na prowadnicach - z zabezpieczeniami po bokach i z tyłu, by butelki z płynami nie wypadły przy wysuwaniu półek.

We wnęce po drugiej stronie pralka - nie można jej zabudować ze względu na znajdującą się powyżej suszarkę (grzejnik łazienkowy). Można za to zrobić otwarte półki nad pralką. Parawan na wannie sprawdzi się, jeśli nie chcemy wieszać zasłonki - może być składany lub przesuwny.

Mieszkanie dla młodej pary Mieszkanie dla młodej pary
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.

 

http://czasnawnetrze.pl/wnetrza/pomieszczenia/lazienka/11567-jak-wybrac-grzejnik-lazienkowy