Jak rozplanować nieduży salon z aneksem

Kupiliśmy mieszkanie, ale nie wiemy, jak optymalnie rozplanować salon z aneksem, by w kuchni było miejsce do przygotowywania posiłków i szafki do przechowywania. W salonie poza meblami wypoczynkowymi chcemy umieścić kino domowe - nie udaje nam się znaleźć kompromisowego rozwiązania.

Obydwie propozycje zakładają postawienie ścianki niemal na środku pomieszczenia - z jednej strony umieszczamy na niej tv i stawiamy szafkę rtv (szerokość ścianki należy dopasować do ilości sprzętu, jaki będzie tam stał). Od strony kuchni - w pierwszej propozycji - płytkie (25 cm) szafki z uchylnymi frontami - można w nich schować słoiki, napoje, makarony, kasze, itp.

W pierwszej propozycji mamy stół z 2 krzesłami ( w przyszłości 3), w drugiej miejsce do spożywania posiłków znajduje się na końcu zabudowy kuchennej. Dojście do szafki, przy której jest zamocowany blat stołu będzie nieco utrudnione, ale dzięki takiemu układowi ustawienie stołu jest w ogóle możliwe (w szafce umieszczamy rzeczy rzadko używane).

W drugiej wersji w zabudowie wnękowej znalazła się lodówka do zabudowy (by nie było jej widać) oraz piekarnik i mikrofalówka - pozostałe miejsca przeznaczamy na szafki.

Nieduży salon z aneksem będzie dzięki tym rozwiązaniom funkcjonalny, a jednocześnie przestrzeń nie zostanie przytłoczona zbyt dużą ilością mebli.

Jak rozplanować nieduży salon z aneksem Jak rozplanować nieduży salon z aneksem

Rys.1. Rzut salonu z aneksem - pierwsza propozycja rozplanowania.

Rys.2. Rzut salonu z aneksem - druga propozycja rozplanowania.