Przebudowa mieszkania dla powiększonej rodziny

Remontujemy mieszkanie po dziadkach. Mamy 6 - letniego syna, w drodze drugie dziecko. Chcielibyśmy, aby w przyszłości każde dziecko miało własny pokój, my też chcielibyśmy mieć osobną sypialnię. Nie mamy pomysłu na urządzenie wąskiej i długiej kuchni, liczymy się z koniecznością wyburzenia części ściany. Myśleliśmy też o wykorzystaniu części wnęki w salonie na toaletę.

Przebudowa mieszkania ma na celu przede wszystkim wygospodarowanie miejsca na sypialnię (dla rodziców) oraz dodatkową łazienkę.

W dodatkowej łazience poza sedesem i umywalką znalazł się prysznic, co w przypadku powiększonej rodziny będzie bardzo wygodne (dzieci kąpią się w jednej łazience, rodzice w drugiej). 

W salonie funkcję sypialni będzie pełniła duża wnęka, w której znalazło się łóżko. Nie mamy zbyt wiele miejsca, a dobudowanie ściany sprawiłoby, że sypialnia będzie ciemna, więc w ciągu dnia proponuję "zamykać" tą przestrzeń zasłoną (mocowaną na szynie pod sufitem - szynę można zabudować "belką" z płyt g - k).

Niemal centralnie w salonie ścianka z tv, która jednocześnie umownie podzieli pomieszczeni na salon i kuchnię.

Zabudowa w kuchni w kształcie litery L, przy drzwiach balkonowych stół z krzesłami.

Sypialnie dzieci bez zmian, ustawienie mebli podpowiada, jak urządzić pokój dziecka w przyszłości, gdy młodsze również zacznie chodzić do szkoły.

Oznaczenia sprzętów:

L - lodówka, P - pralka, Z - zmywarka

Przebudowa mieszkania dla powiększonej rodziny
Rys.1. Rzut mieszkania przed przebudową.
Przebudowa mieszkania dla powiększonej rodziny
Rys.2. Rzut mieszkania po przebudowie.