Sypialnia w salonie

Mieszkanie posiada 2 sypialnie i salon. Jedna sypialnia jest starszego syna, druga moja, na razie śpi tu również 7-miesięczny drugi syn. Sypialnia służy też jako domowe biuro. Docelowo moja sypialna będzie dla starszego syna. Jak wydzielić z salonu trzecią sypialnię dla mnie, najchętniej zamykany, by zachować jednocześnie prywatność nocą, a w dzień by salon służył wszystkim? Powinno w nim być również miejsce na stół 6-osobowy i kanapę, najchętniej narożną i telewizor na ścianie. Gdzie umieścić moje domowe biuro - biurko i szafki na dokumenty? Dodam, że okna w salonie są praktyczne do samej podłogi, a wnęka w przedpokoju już zabudowana szafą przesuwną.

By pomieścić wymaganą ilość funkcji w salonie, konieczna była przebudowa i zmniejszenie sypialni przylegającej do salonu. W przyszłości będzie to pokój syna - zmieści się tam łóżko (lub rozkładany fotel do spania), biurko, szafa oraz szafki / półki.

Sypialnia w salonie została pomyślana w taki sposób, by można ją było zamknąć na noc (drzwi przesuwne)  i zapewnić sobie prywatność. Obok łóżka biurko - nad nim na ścianie można umieścić półki / szafki na dokumenty. Jeśli będzie potrzebna większa ilość miejsca - można w salonie zamiast szafki rtv zrobić większą zabudowę meblową i tam schować książki, dokumenty, itp.

Dzięki zmniejszeniu sypialni znalazło się miejsce na stół z 6 krzesłami.

Sypialnia w salonie Sypialnia w salonie
Rys.1. Mieszkanie przed przebudową. Rys.2. Mieszkanie po przebudowie.