Jak dobrać kolor ścian i szafek w kuchni

Kupiliśmy dom do remontu. W kuchni w miejsce małego okna wstawiliśmy drzwi, by wpadało do niej więcej światła. Nie wiem, jakie powinnam zastosować kolory (ściany i szafki), by pomieszczenie nie było ponure, gdyż nadal jest dosyć ciemno. Kuchnia ma wymiary 345 x 438 cm, na krótszej ścianie w odległości 35 cm od narożnika są przeszklone drzwi, na dłuższej ścianie w odległości 184 cm od tego samego narożnika są drzwi wejściowe do kuchni. Proszę też o pomoc w rozplanowaniu zabudowy meblowej.

Nowoczesne systemy szuflad wraz z akcesoriami, które służą do organizowania ich wnętrza to najwygodniejsza forma składowania. Dlatego zaproponowana zabudowa kuchenna zakłada ich dosyć sporo - można w nich przechowywać nie tylko sztućce, ale również garnki, czy nawet talerze.

W szafce narożnej półka - kosze obrotowe podniosłyby koszty inwestycji, a i tak nie wykorzystalibyśmy przestrzeni w narożniku do końca. Ponadto nie można ich zbyt mocno obciążać, by nie uległy uszkodzeniu.

W pierwszej z szuflad pod płytą grzewczą dobrze jest umieścić sztućce oraz wszelkie mieszadła, których używamy podczas gotowania (w dolnych szufladach garnki i patelnie).

Pod zlewem separator na śmieci.

Na drugiej ścianie obok przeszklonych drzwi płytka zabudowa do sufitu z frontami uchylnymi - w środku półki na "zapasy" - makarony, kasze, konserwy, słoiki - w zależności od potrzeb i upodobań.

Podział szafek wiszących (ich szerokości) taki, jak szafek dolnych.   

Jak dobrać kolor ścian i szafek w kuchni Jak dobrać kolor ścian i szafek w kuchni
Rys.1. Propozycja rozmieszczenia mebli kuchennych. Rys.2. Propozycja rozmieszczenia mebli kuchennych - wymiary szafek.

Jeśli chodzi o kolorystykę, na pewno na podłodze należy ułożyć jasne płytki - beżowe lub kremowe, następnie dobrać kolor ścian do podłogi, np. A / 2 X390 Tikkurila lub Vanilla cream Beckers.