Jak dobrać kolor ścian do fototapety?

Planujemy zrobić remont pokoju o wymiarach 4 x 3 m, na ścianę przeciwległą do ściany z oknem planujemy fototapetę z mostem. Mamy natomiast problem z doborem kolorów na pozostałe ściany. Będziemy mieli również sofę w kolorze czerwonym narożną. Dodatkowo chcieliśmy jakieś wzorki małe może z boku każdej ze ścian od sufitu do podłogi i również nie bardzo wiemy jakie i jakiego koloru. 

Jeśli chodzi o fototapetę - w połączeniu z czerwoną kanapą będzie tworzyła niezbyt udane zestawienie kolorystyczne, proponuję zastosować inną fototapetę.

Fototapeta - planowany zakup Fototapeta proponowana przez projektanta: Most brooklyński nocą, wym: 375 x 250 cm
Fototapeta - planowany zakup. Fototapeta proponowana przez projektanta: Most brooklyński nocą, wym: 375 x 250 cm, ALARTE.PL, 656,25 zł

Kolory ścian do nowej fototapety - ściana z oknem biała, dwie pozostałe w szarościach - jedna jasnoszara, druga ciemnoszara.

Farby: jasnoszara - Magnat Srebrzysty Granit, ciemnoszara - Magnat Grafitowy Marmur.

Będzie też pasowała fototapeta w kolorach sepii (przeważnie tapety biało czarne występują również w takiej opcji) - wtedy ściana z oknem również biała, a pozostałe w beżach - jedna w ciemnym, druga w jasnym. Farby - jasny beż - Dekoral Beżowy Jasny, ciemny beż - Dekoral Burza Piaskowa.

Jeśli chodzi o wzory na ścianach - proszę ich nie robić, fototapeta ma skupiać najwięcej uwagi w pomieszczeniu, każda dodatkowa dekoracja będzie odwracała od niej uwagę i zachwieje aranżację. Może to być ewentualnie napis - naklejka ścienna na jaśniejszej ze ścian.