Powiększamy kuchnię

Jestem na etapie ustalania zmian lokatorskich w mieszkaniu. Chciałabym powiększyć kuchnię. Myślę o ile przedłużyć ściankę od przedpokoju, żeby zmieścić tam lodówkę i szafkę z piekarnikiem, a po drugiej stronie chciałabym zrobić blat z kuchenką lub zlewem. Nie wiem też jak długi powinien być ten blat, żeby nie zmniejszył pokoju dziennego. Chciałabym też mieć stół jadalniany. Czy jest sens odgrodzić kuchnię od salonu niewielkim blatem kuchennym?

Miejsce na lodówkę i słupek z piekarnikiem zostało powiększone do 125 cm - 60 cm na słupek, 65 na lodówkę, ale proszę w tym miejscu wziąć poprawkę na lodówkę, która Pani wybrała, ponieważ niektóre lodówki odbiegają od standardowych szerokości. Szafka, która jest w narożniku, to miejsce na wysuwane kosze lub tzw. nerki - też wysuwany system.

Pod płytą grzewczą najlepiej zrobić szuflady - płytką na sztućce, 2 głębsze na patelnie i garnki. Pod zlewem szafka z separatorami do segregacji śmieci - wysuwana (otwieramy ciągnąc do siebie). Obok szafki ze zlewem zmywarka. Dalej stół z 4 krzesłami - w takiej formie będzie wygodniej spożywać posiłki lub przyjmować gości, niż przy przedłużonym blacie kuchennym, poza tym powiększenie kuchni nie powinno się odbyć kosztem zabrania zbyt dużej powierzchni z salonu.

Powiększamy kuchnię Powiększamy kuchnię
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut kuchni - propozycja aranżacji.