Dekoracje do kuchni

Chciałabym zmienić wystrój okien w mieszkaniu. Dotychczas miałam firanki i rolety, ale szczerze mówiąc widok ich już mi się znudził, a rolety po prostu się zużyły. Okna w kuchni i sypialni wychodzą na tę samą stronę, więc zastanawiam się, czy wystrój musi być podobny. Mieszkanie znajduje się na parterze, w związku z tym potrzebuję rozwiązania, które dałoby możliwość zachowania prywatności, ale nie chciałabym blokować światła. Chciałabym również prosić o podpowiedź, jak dobrać dodatki do kuchni. Teraz jest głównie w beżach i chciałbym dodać wystrojowi świeżości.

Dekoracje okienne w kuchni i sypialni nie muszą być takie same. Są to dwa oddzielne pomieszczenia - o zupełnie innym przeznaczeniu, w związku z tym okolice okien mogą wyglądać całkiem inaczej.

Dobrym wyborem do kuchni będzie roleta rzymska - tym bardziej duo - druga grubsza warstwa pomoże zapewnić wieczorem właściwą ochronę (mieszkanie na parterze).

Dekoracje do kuchni Dekoracje do kuchni
Kuchnia - obecna aranżacja. Proponowana roleta kuchenna: Roleta rzymska Duo, kolekcja Miranda, kod: 142 - 04, DEKORIA, 307 zł

Jeśli chodzi o ożywienie kuchni - na pewno należy usunąć wszystkie zbędne bibeloty i drobiazgi - przy zamkniętej kuchni często mamy nawyk ustawiania wielu rzeczy na blacie, ponieważ często po nie sięgamy. Takie nagromadzenie sprawia jednak, że kuchnia staje się przytłaczająca.

W kwestii kolorów - do tej konkretnej aranżacji najlepiej będą pasowały brązy - użycie zieleni, pomarańczy lub dowolnego innego koloru nie przyniesie takiego efektu, jak właśnie brąz. Będzie kontrastował z meblami i dzięki temu kuchnia stanie się bardziej "żywa". Do tego brązowe ściereczki kuchenne, podkładki na stół (jeśli taki jest w kuchni), pojemniki do przechowywania na rzeczy, które chcemy jednak mieć na blacie. Na tych otwartych półkach przy oknie można postawić ciemnobrązowe koszyki.

Na ścianie po prawej stronie obrazki w brązowych ramkach. Ale najważniejsze to ściana nad blatem - płytki, które są na niej w tej chwili są zbyt ciężkie (kolor), trochę psują efekt, który został uzyskany przy pomocy mebli. Najlepszy efekt poza wspomnianymi drobiazgami można by było uzyskać, gdyby płytki przykryć szybą laminowaną.