Garderoba w przedpokoju

Czy wnęka w moim przedpokoju nadaje się tylko na szafę wnękową, czy jest możliwość, aby miała ona charakter garderoby, do której można wejść? Jak urządzić sypialnię i gdzie postawić łóżko dwuosobowe, ponieważ pokój jest bardzo wąski. Czy kuchnię oddzielić wyspą kuchenną od salonu, czy też nie? Co na podłogę? Czy w przedpokoju, kuchni i salonie panele, czy może przedpokój i kuchnia wyłożone płytkami?

Przedpokój został przebudowany, by było możliwe zaaranżowanie w nim garderoby, do której można wejść. 

Sypialnia uległa zmniejszeniu, ale nadal pozostaje dość sporych rozmiarów, więc bez problemu można w niej pomieścić duże łóżko. We wnęce szafa - zamiast niej można zrobić półki na książki. Między szafką nocną a szafą można postawić mały stolik do pracy lub komódkę - lub przy przeciwległej ścianie, wszystko zależy od potrzeb.

Przejście między salonem a przedpokojem zostało zlikwidowane, by mieszkanie wydawało się bardziej przestronne.

Garderoba w przedpokoju
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - proponowana aranżacja.

Przy ścianie z lodówką zabudowa meblowa do sufitu. Obok lodówki szafki z półkami. Przy drugiej ścianie szafka ze zlewem z separatorami na śmieci pod spodem, obok zmywarka (45 cm szer.), płyta grzewcza z piekarnikiem, na końcu cargo (30 cm). Dalej zaczynają się meble "salonowe". Nie ma zbyt wiele miejsca na blacie roboczym, dlatego proponuję kupić dużą drewnianą deskę do krojenia, którą w razie potrzeby można przykryć zlew i wykorzystać to miejsce jako dodatkową przestrzeń roboczą. 

Wyspy w tym pomieszczeniu nie udało się zaaranżować, jest ono zbyt małe.

Jeśli chodzi o wykończenie podłóg - proponuję położyć gres w łazience, przedpokoju i garderobie, w pozostałych pomieszczeniach panele (czerwoną linią zaznaczono, gdzie kończy się gres).