Jak wygospodarować pomieszczenie gospodarcze w mieszkaniu?

Proszę o pomoc w wydzieleniu w moim mieszkaniu: garderoby, pomieszczenia gospodarczego/pralni i wygodnego kąta do pracy. Wystarczą nam 2 sypialnie i 1 łazienka. Kuchnia powinna być nieco oddzielona od salonu, ale nie całkowicie. Bardzo lubimy szafy i wszelkiego rodzaju schowki. 

Najmniejszy z pokoi został przeznaczony na sypialnię dziecka.

Kuchnię połączono z salonem - umowna granica to półwysep z płytą grzewczą, który od strony salonu wyposażono w podniesiony blat, na którym można ustawiać potrawy, które nie zmieszczą się na stole - po skończonym posiłku odkładamy na ten sam blat talerze.

W salonie przy ścianie z tv można postawić dodatkowe meble - witrynę lub komodę - w zależności od potrzeb.

WC zostało powiększone i przeznaczone na potrzeby pomieszczenia gospodarczego - z pralką, półkami na detergenty, schowkiem na deskę do prasowania, żelazko itp. Przy kominie jest miejsce na kilkupoziomową suszarkę na pranie.

Rzut mieszkania - stan obecny Rzut mieszkania - proponowana aranżacja
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny.  Rys.2. Rzut mieszkania - proponowana aranżacja.

Łazienka również została powiększona - umieszczono w niej dużą prostokątną wannę, 2 umywalki na blacie, pod którym znajdują się szuflady oraz podwieszany sedes.

Dwie pozostałe sypialnie zostały połączone w jedno pomieszczenie, częściowo oddzielone ścianką z tv. Z jednej strony sypialnia - z łóżkiem i szafkami nocnymi, z drugiej - garderoba z pojemnymi szafami i biurkiem do pracy (obok biurka półki na książki).