Mieszkanie 36 m2 dla małżeństwa z dzieckiem

Wstępnie mamy zaplanowaną aranżację salonu i przedpokoju. Największym problemem jest sypialnia, w której chcielibyśmy zmieścić łóżeczko, komodę na ubranka dziecięce oraz łóżko 160 x 200 cm. Nie wiemy też, jaką kolorystykę zastosować, aby wnętrze było przytulne i ciepłe. Dodam, że salon i przedpokój będą w kolorze jasnego drewna, bieli, delikatnego brązu i beżu. Problemem jest również mała łazienka. 

W sypialni łóżko 160 x 200 cm, łóżeczko i komoda na ubranka dziecięce. 

To 36 m mieszkanie dla małżeństwa z dzieckiem można rozplanować bardziej funkcjonalnie, dlatego proponuję wyburzyć ścianki między salonem, kuchnią i przedpokojem - przestrzeń zostanie lepiej wykorzystana.

Rzut mieszkania - obecny układ Rzut mieszkania - proponowana aranżacja
Rys.1. Rzut mieszkania - obecny układ. Rys.2. Rzut mieszkania - proponowana aranżacja.

W kuchni lodówka (L), dalej zmywarka, zlew w szafce narożnej, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, cargo, słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M), na końcu słupek meblowy otwierany od strony salonu. Do boku słupka przytwierdzony blat spełniający funkcję stolika.

Jeśli chcemy uzyskać więcej miejsca w tej małej łazience, można przenieść pralkę do szafy w przedpokoju.

Jeśli chodzi o kolorystykę - małe mieszkanie najlepiej utrzymać w spokojnej tonacji, tylko miejscami dodając bardziej wyraziste akcenty. Wspomniane beże można zestawić np. z turkusem w postaci poduszek, zasłon, dodatków kuchennych, dywaników, itp (byle nie za dużo na raz).

W łazience ze względu na niewielkie wymiary należy stronić od dużej ilości dekorów. By stała się bardziej przytulna, można na podłogę położyć płytki drewnopodobne.