Salon połączony z sypialnią

Chciałbym wyodrębnić w mieszkaniu dodatkową sypialnię. Myślę, że jedynym sensownym wyjściem jest połączenie kuchni z salonem poprzez wyburzenie ścianki pomiędzy nimi, z kolei w pokoju dziennym wybudowałbym ściankę działową (zielony kolor na rzucie). Czy to dobre rozwiązanie? Nie wiem też, gdzie będzie można wstawić stół jadalny, na którym by mi zależało. Ponadto, w którym miejscu wstawić sofę z ławą i tv?

Salon połączono z nową sypialnią poprzez przesuwne ekrany (płyta meblowa lub matowe szkło - całość na zamówienie u stolarza) - dzięki temu w razie potrzeby będzie można to pomieszczenie zamknąć lub otworzyć (by mieszkanie wydawało się bardziej przestronne).

Salon połączony z sypialnią Salon połączony z sypialnią
Rys.1. Rzut mieszkania - obecny układ pomieszczeń. Rys.2. Rzut mieszkania - proponowana aranżacja.

Ściana między salonem a kuchnią została usunięta częściowo - pozostawiono jej fragment do wysokości 120 cm. Od strony salonu ustawiono przy niej szafkę rtv i tv, od strony kuchni stół i krzesła.

W kuchni słupek meblowy z piekarnikiem i mikrofalówką (P+M), lodówka (L), zmywarka (Z), zlew, płyta grzewcza.

Ścianka między nową sypialnią a przedpokojem wyburzona - na jej miejsce 2 duże szafy - jedna od strony sypialni, druga od strony przedpokoju.

W sypialni brak szafki nocnej - zamiast tego pogrubiony zagłówek, na który można odłożyć to, co zwykle odkłada się na szafkę (wewnątrz zagłówka można zrobić wysuwane półki, które będzie można "wyciągać" z boku łóżka).