Salon z aneksem w małym mieszkaniu

Proszę o pomoc w podzieleniu mieszkania na funkcjonalne części. Nie do końca podoba mi się propozycja z aneksem kuchennym w rogu, chciałabym go przenieść na krótszą ścianę i przesunąć drzwi o szerokość szafek kuchennych, ale wtedy przedpokój stanie się jeszcze większy niż jest teraz. Czy jest inne rozwiązanie, żeby w mieszkaniu mógł się zmieścić salon z aneksem i stołem, sypialnia z miejscem do pracy i duża szafa, która pomieści wszystko? 

Rozkład pomieszczeń w tym małym mieszkaniu bardzo ogranicza możliwości aranżacyjne salonu z aneksem. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie zabudowy kuchennej w salonie przy krótszej ze ścian - dzięki temu będzie funkcjonalnie, ponadto pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie szerszego, niż jest w rzeczywistości. 

W ciągu mebli kuchennych: L - lodówka, Z - zmywarka - 45 cm szer.

Salon z aneksem w małym mieszkaniu Salon z aneksem w małym mieszkaniu
Rys.1. Rzut mieszkania - obecny układ. Rys.2. Rzut mieszkania - proponowana aranżacja.

W sypialni podwójne łóżko i biurko do pracy, ale proponuję postawić w tym miejscu jakiś ładny stolik zamiast tradycyjnego biurka, ponieważ kąt roboczy tak blisko miejsca wypoczynku może go zaburzać (stolik nie będzie się aż tak bardzo kojarzył z pracą). 

Przedpokój faktycznie uległ wydłużeniu, ale w zasadzie nie da się tego uniknąć. Na rysunku została naniesiona ścianka, która oddziela szafę "przedpokojową" od "garderobianej" - w taki sposób można umownie podzielić to pomieszczenie i sprawić, że będzie mniej przytłaczające.