Przeniesienie kuchni do salonu

Chcemy przenieść kuchnię do salonu. Proszę o poradę, jak rozmieścić szafki kuchenne, stół, kanapę i telewizor. Szafki kuchenne planujemy kupić w kolorze biały canadian (może patynowany), mamy już lodówkę, której nie chcemy wymieniać i jest ona w kolorze srebrnym. Jaki dobrać kolor blatu, płytek między szafkami i na podłodze w części kuchennej, żeby wszystko było w ciepłej tonacji? 

Kształt i rozmiar salonu pozwala na przeniesienie kuchni i umowne wydzielenie dwóch stref w pomieszczeniu: kuchenno - jadalnianej oraz wypoczynkowej z sofą i tv.

W zabudowie kuchennej lodówka (L) i zmywarka (Z).

Przeniesienie kuchni do salonu Przeniesienie kuchni do salonu 
Rys.1. Rzut mieszkania - obecna aranżacja. Rys.2. Rzut salonu po przeniesieniu aneksu - propozycja aranżacji.

Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, przy białych meblach proponuję zastosować jedną z opcji:

- blat kuchenny drewniany lub w kolorze drewna (dopasowany kolorem do paneli w salonie - dąb, orzech, itp), do tego jasnoszare płytki podłogowe

- blat kuchenny w kolorze szarym (cieniowany, trochę przypominający beton) i jasnoszare płytki podłogowe.

Zarówno w pierwszej, jak i drugiej opcji proponuję zrezygnować z płytek ściennych w kuchni na rzecz szkła z nadrukiem (czarno biały "widoczek") lub jednolitego mlecznego. Aneks jest połączony z salonem, więc byłoby dobrze nadać mu bardziej elegancki, niż roboczy charakter - stąd sugestia, by nie układać na ścianie płytek.