Pokój dla 2 nastolatek

Nie wiem jak funkcjonalnie i ładnie urządzić pokój moich dwóch 15 - letnich córek. Pokój jest mały, a obydwie muszą się w nim zmieścić. Dziewczyny lubią styl minimalistyczny (biel, szarość, czerń itp.). Proszę o pomoc.

W nowej aranżacji pokoju dla 2 nastolatek znalazły się 2 szafy, długi blat roboczy, 2 krzesła, w łóżka (jedno wyciągane spod drugiego) oraz regał z szafkami i półkami (w zależności od potrzeb) i głębokimi szufladami przy samej podłodze na pościel. W tak małym pokoju najlepiej zrobić meble na wymiar u stolarza - wtedy wykorzystamy przestrzeń lepiej, niż przy pomocy gotowych mebli ze sklepu.

Rzut pokoju Rzut pokoju - propozycja aranżacji
Rys.1. Rzut pokoju. Rys.2. Rzut pokoju - propozycja aranżacji.

Na ścianie po lewej stronie szafy - w zasadzie można zrobić jedną dużą z podziałem w środku na 2 części i drzwiami przesuwnymi (do sufitu) - w kolorystyce biało - czarnej (inspiracja poniżej na zdjęciu). Szafa powinna być takiej wielkości, by zostało wystarczająco dużo miejsca na wysunięcie drugiego łóżka (razem na 2 łóżka potrzeba ok. 170 cm - przy założeniu, że jedno ma 80 cm szer., do tego dodajemy niewielki zapas, by meble nie były "na styk").

Na tej samej ścianie po lewej stronie (zaczynając od narożnika) układamy 3 paski tapety (tyle wyjdzie z 1 rolki, szer. całkowita 159 cm). Między tapetą a szafą kolor biały.

Inspiracja do wykonania szafy w pokoju Tapeta ścienna marki Rasch 280906
Inspiracja do wykonania szafy w pokoju, fot. Idźczak Meble Tapeta ścienna marki Rasch 280906, PRAKTIKER, 39,99 zł / rolka

Łóżko w kolorze białym z wyciąganym drugim spod spodu - zasada działania jak na zdjęciu poniżej (bez podniesionych "boczków". Front wyciąganej szuflady można zrobić w kolorze czarnym.

Ściana z oknem i ściana za biurkiem i regałem w kolorze szarym (ciepły odcień). Pozostałe białe.

Tapeta ścienna marki Rasch 280906 Szara farba na ściany: Dulux Kolory Świata Szara Poświata
Inspiracja do wykonania łóżka, fot. OTOMEBLE.PL Szara farba na ściany: Dulux Kolory Świata Szara Poświata

Regał w całości biały. Blat roboczy czarny. Do tego niebieskie krzesła (odrobina koloru dla ożywienia aranżacji). Na ścianie nad blatem białe półki. Na suficie nowoczesna lampa wisząca.

Krzesło konferencyjne Patrik, niebieskie, wykończenie w tkaninie, wym. podstawy: 55 x 55 cm Lampa wisząca Bulbs
Krzesło konferencyjne Patrik, niebieskie, wykończenie w tkaninie, wym. podstawy: 55 x 55 cm, IKEA, 499 zł Lampa wisząca Bulbs, PRAKTIKER, 459 zł