Funkcjonalna łazienka z wanną

Chciałbym mieć w łazience wannę z parawanem, umywalkę a być może nawet dwie nieduże, pralkę oraz szafkę pod umywalką na kosmetyki itp. (sedes jest gdzie indziej). Jestem fanką raczej neutralnych barw, chciałabym też, aby płytek było ich jak najmniej. Podobają mi się płytki - kafle ułożone w cegiełkę. Zastanawiam się nad kolekcją Taome z Paradyża. Marzą mi się ściany w kolorze kamiennego beżu. Do tego szafki z drewnianym blatem, ale nie mam pomysłu na fronty. I nie wiem jak to wszystko połączyć w całość. Lubię styl retro i skandynawski.

W łazience mimo niewielkich rozmiarów udało się zmieścić wannę, podwójną umywalkę na szafce oraz wysoki słupek meblowy, w którym schowamy pralkę.

Na wannie można umieścić szklany parawan. Na szafkę z umywalką zostaje tyle miejsca, że lepiej jest zrobić jedną dużą (z 2 bateriami) niż dwie małe. Na końcu słupek do sufitu z pralką na dole i półkami nad pralką (uchylne fronty), na których schowamy detergenty, ręczniki, itp. Pod umywalką szafka z 4 szufladami na kosmetyki.

Zabudowę meblową proponuję zrobić w kolorze płytek podłogowych, a fronty lakierowane w kolorze białym.

Nad umywalką duże lustro w srebrnej ramie.

Funkcjonalna łazienka z wanną Funkcjonalna łazienka z wanną
Rys.1. Rzut łazienki. Rys.2. Rzut łazienki - propozycja aranżacji.

Na podłodze płytki drewnopodobne - ułożone równolegle do wanny - dzięki temu pomieszczenie będzie się wydawało optycznie nieco krótsze i szersze.

Na ścianach białe płytki przypominające cegiełki - ułożone poziomo. Przy wannie do wysokości górnej krawędzi parawanu, na pozostałych ścianach proponuję do wysokości ok. 115 cm (3 cegiełki nad umywalką). Wyżej (nad płytkami) ściany pomalowane na szaro, np. kolorem A1 J497 Tikkurila. Dzięki częściowemu wykończeniu ścian płytkami nie będą się one brudziły.

Funkcjonalna łazienka z wanną Funkcjonalna łazienka z wanną
Płytki drewnopodobne podłogowe Noce Natural by My Way, wym: 148 x 1198 mm, PARADYŻ, 125,28 zł / m2 Płytki ścienne Tamoe Bianco ondulato, białe, wym: 98 x 198 mm, PARADYŻ, 73,80 zł / m2