Aranżacja małej kuchni

Mam dylemat z urządzeniem kuchni, która jest mała (7,18 m). Dodatkowo posiada dwa okna i dwa otwory drzwiowe. Kuchnia ma być nowoczesna, jasna, bez dodatkowych ozdób typu uchwyty do szafek ale jednocześnie bardzo funkcjonalna i pojemna (szafki cargo). Zabudowa może być do samego sufitu.

W zabudowie meblowej w kuchni od lewej strony; wąskie cargo, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, szafka narożna z półką lub koszami, szafka 60 cm szer. ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka, szafka narożna z półką lub koszami, szuflady, lodówka - nad nią szafki do sufitu, na końcu słupek meblowy z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (również do sufitu).

Szafki wiszące dobrze byłoby zrobić w 2 rzędach jako zabudowę da samego sufitu - dolny rząd na drobiazgi często używane, górny na sprzęty używane sporadycznie. 

Aranżacja małej kuchni Aranżacja małej kuchni
Rys.1. Rzut kuchni wraz z wymiarami. Rys.2. Rzut kuchni - propozycja aranżacji.

Jeśli chodzi o kolorystykę - poniżej inspiracja do wykonania mebli kuchennych. Dolne fronty w kolorze drewna, np. orzecha, do tego jasny laminowany lub kamienny blat, górne szafki w kolorze kremowym z frontami lakierowanymi na wysoki połysk. Na ścianę między szafkami szkło w kolorze białym lub - jeśli lubimy bardziej wyraziste wnętrza - z nadrukiem (np. ziarna kawy lub wzory geometryczne - w odcieniach beżu i brązu). Motyw dekoracyjny na szkło można wybrać z gotowej oferty firm oferujących szklane panele ścienne do kuchni.

Aranżacja małej kuchni
Zabudowa kuchenna, fot. KUCHNIE-KIELCZYNSCY.BLS.PL