Mieszkanie dla 5 - osobowej rodziny

Proszę o pomoc w urządzeniu mieszkania. Mamy 8 letnią córkę i 4 letniego syna, a niedługo przywitamy na świecie trzecie dziecko. Chcielibyśmy zrezygnować z WC na rzecz garderoby, w której będzie miejsce na pralkę. Zależy nam, aby w łazience były wanna i prysznic. Potrzebujemy także dużo miejsca do przechowywania rzeczy. 

Toaleta została zlikwidowana, ale na jej miejscu zamiast garderoby powstała duża szafa wnękowa - dzięki takiemu rozwiązaniu będzie więcej miejsca do przechowywania. W szafie schowana pralko - suszarka (P), nad nią na półkach miska do prania, ręczniki, detergenty, itp. Po drugiej stronie korytarza płytkie szafki - zabudowa do sufitu. Pomiędzy szafkami a szafą korytarz o szer. 120 cm, a więc minimum do swobodnego mijania się 2 przechodzących osób. Przy innej ścianie w hallu szafka na buty z tapicerowanym siedziskiem (S).

W salonie szafki pod i nad tv. Obok stolik kawowy i 2 sofy - takie ustawienie będzie nie tylko wygodne, ale również pozwoli pomieścić wszystkich członków rodziny i ich gości. Dalej przy ścianie obok wyjścia na balkon stół z 5 krzesłami.

Kuchnia oddzielona od salonu półwyspem meblowym, przy którym stoją 2 stołki (niskie lub wysokie - barowe - w zależności od upodobań). W zabudowie meblowej: lodówka (L), piekarnik z mikrofalówką w zabudowie (P+M), zmywarka (Z), za nią szafka ze zlewem i koszem na śmieci, cargo, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, na końcu ponownie szuflady lub cargo.

W łazience sedes, wanna (W), prysznic (P), umywalka na szafce z szufladami.

W sypialni rodziców duże łóżko, szafka nocna oraz łóżeczko dla dziecka - Ł (najlepiej takie z szufladami na dole). Po drugiej stronie przy drzwiach można dodać niewielką komodę.

W pokoju dzieci 2 pojemne szafy, 2 łóżka, półki na książki i zabawki oraz biurko z krzesłem (B) dla starszego dziecka.

W mieszkaniu dla 5 - osobowej rodziny najlepiej zrobić większość mebli na zamówienie - wtedy przestrzeń zostanie lepiej wykorzystana i będzie więcej miejsca do przechowywania.

Rzut mieszkania - stan obecny Rzut mieszkania - propozycja aranżacji
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.