Aranżacja 2 - poziomowego mieszkania

Nie wiem, jak urządzić funkcjonalne mieszkanie na piętrze. W salonie chcemy ustawić narożnik o wym. 275 x 200 cm, stół z krzesłami (używany odświętnie - kuchnia na parterze), kredens, TV, komodę i biokominek. W sypialni łóżko o wym. 140 x 200 cm, toaletkę, bieliźniarkę i szafę. Dobrze byłoby też zorganizować miejsce do pracy przy komputerze i na drukarkę. Pokój dziecięcy dla dwóch małych chłopców: dwa łóżka (na piętrowe są jeszcze za mali), dwie komody, duże biurko i regał na zabawki. W kuchni na parterze powinien znaleźć się stół, przy którym na co dzień będą jadły 4 osoby. Zastanawiamy się nad częściowym otworzeniem kuchni na duży pokój, który będzie bawialnią dzieci. Piętro ma taki sam układ pomieszczeń, jak parter.

Na parterze tego 2 - poziomowego mieszkania proponuję zrobić między kuchnią a bawialnią dzieci przejście o szerokości 120 cm z drzwiami przesuwnymi, by w razie potrzeby dało się oddzielić te dwa pomieszczenia.

W zabudowie meblowej w kuchni: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem 2 - komorowym i koszami do segregowania śmieci, dalej cargo, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, szuflady, ponownie szafka narożna, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu szafka z szufladami.

Aranżacja 2 - poziomowego mieszkania
Rys.1. Rzut parteru - wstępny pomysł inwestora na zagospodarowanie kuchni.
Aranżacja 2 - poziomowego mieszkania Aranżacja 2 - poziomowego mieszkania 
Rys.2. Rzut parteru - propozycja zagospodarowania kuchni i przejścia do bawialni dzieci. Rys.3. Rzut piętra - propozycja zagospodarowania.

Na piętrze w łazience wanna (W), sedes oraz umywalka na blacie - pod nim szuflady na kosmetyki. Pralkę proponuję przenieść do szafy w przedpokoju (P).

W pokoju dzieci 2 łóżka (Ł), duże biurko z 2 krzesłami, szafa (SZ) oraz regał z półkami na zabawki.

W salonie sofa narożna, stolik kawowy, stół z 6 krzesłami, komoda lub kredens do wyboru (jest zbyt mało miejsca, by zmieścić jedno i drugie). Naprzeciwko sofy zabudowa z biokominkiem i tv.

W sypialni rodziców podwójne łóżko, szafki nocne i szafy (meble na wymiar), pod oknem biurko do pracy z miejscem na drukarkę.