Dodatkowa sypialnia w parterowym domu

Proszę o poradę, jak mogłabym zmienić rozkład pomieszczeń, aby uzyskać dodatkowy pokój dla dziecka. Myślałam o wydzieleniu go z części salonu. Dodam, że dom dopiero będzie w budowie, a ponieważ rezygnuję z budowy poddasza chciałabym, aby na dole były 2 pokoje dla córek. Chyba, że można tak zmienić układ pomieszczeń, aby były 3 małe pokoiki i salonik.

Skoro dom jeszcze nie został zbudowany, proponuję zmienić układ pomieszczeń. Dzięki temu dom będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalny i wygodny.

Do domu wchodzimy przez niewielki wiatrołap, w którym jest szafa ubraniowa - na przeciwległej ścianie można powiesić lustro. W hallu wejścia do poszczególnych sypialni i łazienki. 

Po lewej sypialnie 2 córek, a w nich: łóżka, szafy, biurka i półki.

Po drugiej stronie korytarza sypialnia rodziców z podwójnym łóżkiem, szafkami nocnymi, biurkiem do pracy (jeśli jest potrzebne) oraz zabudową meblową na całą szerokość ściany, gdzie zmieszczą się wszystkie ubrania i inne rzeczy wymagające przechowywania.

W łazience sedes, duża wanna (proponuję zamontować szklany parawan - będzie można brać prysznic), ponadto zabudowa na zamówienie z 2 umywalkami i szufladami pod blatem na kosmetyki. Bliżej wanny można wstawić kosz na pranie.

Dodatkowa sypialnia w parterowym domu Dodatkowa sypialnia w parterowym domu
Rys.1. Rzut domu - pierwotny projekt. Rys.2. Rzut domu - propozycja zmian w projekcie.

Z korytarza wchodzimy do otwartej kuchni i salonu. Centralnie duże okno, przy którym stoi stół z 4 krzesłami - w obrębie okna za nim drzwi balkonowe (w zasadzie wszystkie skrzydła można zrobić wielkości drzwi balkonowych).

W salonie duża sofa, stolik kawowy i tv z szafkami pod i nad nim. Obok sofy można zrobić kominek (na rysunku zaznaczone miejsce - propozycja umiejscowienia komina). 

Kuchnia w formie pomieszczenia przechodniego - wchodzi się z niej do kotłowni / pralni (P - pralka).

W zabudowie meblowej w kuchni: piekarnik z mikrofalówką w zabudowie (PM), obok cargo, dalej płyta grzewcza z szufladami pod spodem, na końcu ponownie cargo. Po drugiej stronie lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem, szafka narożna z półką, na końcu szuflady.