Nowy układ w mieszkaniu

Mamy dwójkę małych dzieci i zależy nam, by miały własne pokoje. Czy da się to mieszkanie zaaranżować w taki sposób, by było bardziej funkcjonalne i odpowiadało potrzebom 4 - osobowej rodziny?

Nowy układ w mieszkaniu zakłada przede wszystkim wygospodarowanie oddzielnych sypialni dla każdego dziecka oraz rodziców przy jednoczesnym zachowaniu salonu, gdzie można przyjmować gości i oglądać tv.

Kuchnia przeniesiona bliżej łazienki, na jej miejscu powstała sypialnia dla dziecka. Obok drugi niewielki pokój dla drugiego dziecka - z garderobą (G). Ostatnia sypialnia o nietypowym kształcie przeznaczona dla rodziców - w niej podwójne łóżko, szafka nocna, komoda (K) i szafa. W tym pokoju znajduje się wyjście na taras.

W kuchni w zabudowie meblowej lodówka (L), dalej szuflady, zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, cargo, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, szuflady, szafka narożna z półką lub koszem obrotowym, na końcu szerokie szuflady. Ciąg meblowy zamknięty ścianką do wysokości parapetu - dzięki niej po pierwsze umownie dokonamy podziału między aneksem kuchennym a salonem, a po drugie - za ścianką od strony sofy można postawić tv na szafce. 

Łazienka została nieznacznie powiększona. Znalazła się w niej wanna, szafka stojąca na ręczniki itp. (SZ), umywalka na szafce z szufladami (U), sedes podwieszany oraz słupek meblowy z pralką (P) - nad nią na półkach będzie miejsce na detergenty i miski.

W przedpokoju pojemna szafa ubraniowa oraz szafka na buty z tapicerowanym siedziskiem, nad którą można umieścić haczyki na kurtki. Obok na ścianie jest miejsce na lustro.

Nowy układ w mieszkaniu Nowy układ w mieszkaniu
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy.