Pokój do pracy

Proszę o pomoc w zaaranżowaniu pokoju do pracy / pokoju gościnnego. Mają się tam znaleźć: stanowisko pracy z laptopem, drugie z maszyną do szycia na stałe, szafa ubraniowa, rozkładana sofa, miejsce na deskę do prasowania (również rozłożoną). Potrzebuję też mebli do składowania zapasowej pościeli oraz sporej ilości książek.

W miejsce biurka pod oknem blat roboczy na całą szerokość ściany z oknem - jeśli będzie taka możliwość, można go zlicować z parapetem. Przy tak dużym blacie bez problemu zmieszczą się 2 stanowiska pracy - jedno z laptopem, drugie z maszyną do szycia. Ponadto dzięki niemu pokój będzie się wydawał optycznie szerszy.

Dalej rozkładana sofa z pojemnikiem na pościel. Na końcu szafa ubraniowa.

Po drugiej stronie 2 słupki meblowe z półkami na książki. Za nimi zostawione miejsce na deskę do prasowania.

Pokój do pracy Pokój do pracy 
Rys.1. Rzut pokoju do pracy. Rys.2. Rzut pokoju - propozycja zagospodarowania.

Sofa w kolorze czarnym z kolorowymi poduszkami. Szafa i witryny w ciepłym kolorze drewna. Blat należy wykonać w kolorze jak najbardziej zbliżonym do mebli (na zamówienie u stolarza).

Dywan na podłogę w kolorze jednej z poduszek na sofie. 

Na ścianie po prawej stronie fototapeta w zielone liście - na szer. 2 m zaczynając od narożnika przy oknie. Pozostałe ściany w białym kolorze. Nad łóżkiem można powiesić lustro w czarnej ramie.

Na okno czarne drewniane żaluzje.

Aranżacja tego pokoju do pracy jest kolorowa i "żywa". Może się kojarzyć bardziej z pokojem młodzieżowym, ale te zabiegi zostały zastosowane celowo - pokój do pracy powinien pobudzać.

Pokój do pracy Pokój do pracy 
Sofa Ines, czarna z kolorowymi poduszkami, wym: 203 x 106 x 93 cm, pow. spania 155 x 200 cm, AGATA MEBLE, od 1099 zł Szafa ubraniowa Latis LTSS82, wym: 90 x 52 x 196 cm, AGATA MEBLE, 599 zł
Pokój do pracy Pokój do pracy
Regał Latis LTSR71, wym: 60 x 41 x 196 cm, AGATA MEBLE, 379 zł Dywan Phenix, fioletowy, wym: 120 x 170 cm, KOMFORT, 599 zł
Pokój do pracy Pokój do pracy
Fototapeta Leaves R11181, REBELWALLS.PL, 125 zł / m2 Lampa wisząca Oval Alu, czarna, śr. 500 mm, FNAK.PL, 429 zł