Funkcjonalny salon z aneksem kuchennym

Kupiłam mieszkanie w nietypowym rozkładzie. Chciałabym podpytać o połączenie salonu z kuchnią - czy to dobre rozwiązanie? Jak zaplanować blat w kuchni? Jak w dużym pokoju ustawić telewizor i kanapę? Gdzie postawić stół? 

Salon jest na tyle duży, że można pozwolić sobie na naprawdę wygodne rozstawienie mebli. W kąciku wypoczynkowym 2 sofy i stolik kawowy. Ustawienie stołu nie zmieniło się - założenie projektowe było poprawne. Tv na ścianie, pod nim i nad nim szafki, na końcu zabudowy szafa lub ponownie szafki - tym razem od podłogi do sufitu.

W zabudowie kuchennej 2 - drzwiowa lodówka, dalej szuflady, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, ponownie szuflady (najwygodniejsza forma składowania w kuchni), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka (Z), szuflady, szafka "łamana" z półką, na końcu wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie. W odległości 120 cm od linii mebli (z lodówką) wyspa z szafkami częściowo "zamknięta" od strony salonu ścianką o wys. 130 cm. W drugiej części wyspy dodatkowy blat dopasowany wysokością do 3 stołków barowych.

Funkcjonalny salon z aneksem kuchennym Funkcjonalny salon z aneksem kuchennym
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym. Rys.2. Rzut salonu z aneksem - propozycja aranżacji.