Wyspa w aneksie kuchennym

Chciałabym w miejscu, gdzie w tej chwili znajduje się stół ustawić wyspę kuchenną. Jak wtedy zaaranżować salon? Gdzie ustawić stół z krzesłami i tv?

Jeśli w miejscu, gdzie deweloper przewidział stół ustawimy wyspę, kuchnia zrobi się mało funkcjonalna. Gołym okiem widać, że odległości między stołem a szafkami to najwyżej 70 cm - to stanowczo za mało, by móc swobodnie się tam poruszać i otwierać dolne szafki. 

Proponuję zrobić półwysep - od strony kuchni szafki stojące przykryte blatem o gł. 40 cm, od strony salonu szafka z tv (na końcu zabudowy szafa). Blat roboczy można zasłonić "ścianką" z płyty meblarskiej podniesioną do wysokości np. 110 cm. W salonie ponadto sofa narożna, stolik kawowy oraz stół z 4 krzesłami przy ścianie z wyjściem na balkon.

W kuchni w zabudowie: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka z półką, ponownie szafka z półką, płyta grzewcza z piekarnikiem, cargo. Półwysep: szuflady na sztućce, dalej szafki z półkami na talerze i suche produkty spożywcze.

Wyspa w aneksie kuchennym Wyspa w aneksie kuchennym 
Rys.1. Rzut salonu z aneksem - stan obecny. Rys.2. Rzut salonu z aneksem - propozycja zagospodarowania.