Mieszkanie dla 3 dorosłych osób

W małej łazience chciałabym zmieścić kabinę prysznicową, sedes, umywalkę i pralkę. Jak to rozplanować, aby umywalka była naprzeciwko drzwi do łazienki? Pokoje mają służyć trzem dorosłym niezależnym osobom, więc chciałabym, aby w każdym z nich było łózko, szafa, stolik i jedno, dwa krzesła. W kuchni przeniosłabym zlewozmywak pod okno, a stół pasowałby mi wyższy barowy. Gdzie go umieścić? Czy udałoby się zmieścić jeszcze zmywarkę? Proszę o sugestie kolorystyczne pomieszczeń. Jest to dosyć ciemny parter.

W łazience umywalka niestety nie może zostać umieszczona naprzeciwko drzwi, ponieważ wtedy byłby problem z miejscem na prysznic (sedes musi zostać tam, gdzie jest). Umywalka na szafce z szufladami na kosmetyki, po drugiej stronie zabudowa do sufitu - na dole pralka, wyżej półki na miski, ręczniki i detergenty.

W kuchni od prawej strony: lodówka (L), szafka z półką, szafka z szufladami, płyta grzewcza z piekarnikiem, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, na końcu zmywarka. Stół i krzesła - takie ustawienie będzie pasowało zarówno do tradycyjnego stołu i krzeseł, jak też do stołu barowego i barowych stołków.

W największej sypialni pojemna szafa ubraniowa, sofa, stolik kawowy, szafka z tv, stół i 2 krzesła.

W drugiej co do wielkości sypialni: łóżko z szafką nocną, szafa ubraniowa, szafki lub półki na książki, stolik z 2 krzesłami.

W najmniejszej sypialni szafa ubraniowa, łóżko, stolik z krzesłem.

Mieszkanie dla 3 dorosłych osób
Rys.1. Rzut mieszkania.
Mieszkanie dla 3 dorosłych osób
Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja zagospodarowania.

Co do kolorów w mieszkaniu - zdecydowanie należy postawić na jasne barwy. Panele np. w kolorze ciepłego jasnego dębu, gres kremowy lub jasnoszary. Meble z białymi wstawkami (korpusy kolorem zbliżone do podłogi).

Duża sypialnia - na ścianie na łóżkiem tapeta w pomarańczowe wzory, ściana za tv pomarańczowa (farba), pozostałe ściany białe. Średni pokój - ściana za łóżkiem i ściana z oknem - pudrowy fiolet, na pozostałych ścianach tapeta z delikatnym biało - szarym wzorem. Najmniejszy pokój - ściana za szafą i stolikiem oraz ściana z oknem pomalowane na kolor limonki (pastelowy odcień), pozostałe ściany białe.