Miejsce na sypialnię w salonie

Niedługo powiększy się nasza rodzina i aby rodzice mieli swój kąt chcemy wydzielić w salonie sypialnię. Planujemy postawić ściankę od drzwi wejściowych do balkonowych, a z kuchni zrobić aneks i pod oknem stół z krzesłami. Czy to dobry pomysł? Zależy nam na ergonomicznym rozwiązaniu i wykorzystaniu każdego kąta.

W sypialni spędzamy czas niemal wyłącznie w nocy, więc wystarczy przeznaczyć na nią minimalną ilość miejsca - i nie zabierać tym samym zbyt dużo powierzchni z salonu.

Proponuję zlokalizować sypialnię dla rodziców z dala od okna balkonowego (to zostanie na "potrzeby" salonu) i doświetlić ją poprzez wstawienie mlecznego szkła zamiast części ściany. 

W sypialni podwójne łóżko i pojemna komoda na bieliznę zamiast szafki nocnej.

Przy ścianie obok drzwi wejściowych 2 szafy ubraniowe.

W zabudowie meblowej w kuchni od lewej: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, cargo, na końcu wysoki słupek meblowy z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M).

Między kuchnią a salonem ścianka, przy której z jednej strony stanie stół z krzesłami, a po drugiej szafka z tv (szafka stojąca i wisząca).

Miejsce na sypialnię w salonie Miejsce na sypialnię w salonie
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym - stan obecny. Rys.2. Rzut salonu z aneksem kuchennym - propozycja aranżacji.