Pokój dla 13-latka

Chciałabym urządzić pokój 13-letniego syna. Niestety meble muszą zostać, bo jest to mieszkanie wynajmowane. Myślałam, żeby zmienić kolor ścian, położyć jakoś tapetę z angielskim motywem, bo wakacje syn zawsze spędza w Anglii. Może na ścianie bocznej wyeksponować piłki do gry na specjalnych hakach? 

Jeśli chodzi o ustawienie mebli, proponuję przenieść sofę, by znalazła się przy ścianie prostopadłej do okna.

Pokój dla 13 - latka Pokój dla 13 - latka
Pokój dla 13 - latka Pokój dla 13 - latka
Pokój 13 - latka - obecna aranżacja.

Na ścianie za łóżkiem kładziemy fototapetę z motywem czerwonej budki telefonicznej - od narożnika po lewej stronie na szerokość 2 m (kadr poniżej). Fototapeta "skończy się"mniej więcej w 3/4 kanapy - i o to chodzi.

Ścianę z drzwiami malujemy w całości na kolor szary - Beckers Stony Grey. W tym samym kolorze ściana z oknem. Pozostałe ściany w jaśniejszym odcieniu szarości - Beckers Light Grey.

Kanapę przykrywamy nakryciem w kolorze grafitowym. 

Na podłodze kładziemy czerwony dywan, a okno dekorujemy białymi firankami lub białą roletą, do tego czerwone zasłony.

Fotel obrotowy wymieniamy na czarny (w całości).

Na ścianie nad biurkiem zamiast tablicy na notatki proponuję namalować prostokąt przy użyciu czarnej farby tablicowej - będzie można pisać po niej kredą. 

Na ścianie z drzwiami można umieścić uchwyty na piłki.

Pokój dla 13 - latka Pokój dla 13 - latka
Rys.1. Rzut pokoju - propozycja aranżacji. Fototapeta na ścianę za łóżkiem - proponowany kadr: Phone booth. Londyn, UK, DEKOSZOP.PL, 89 zł / m2 (dokładne wymiary określamy przy zamówieniu)
Pokój dla 13 - latka Pokój dla 13 - latka
Farba do ścian Becker Stony Grey. Farba do ścian Becker Light Grey.
Pokój dla 13 - latka Pokój dla 13 - latka
Dywan Herrup, czerwony, polipropylen, wym: 160 x 230 cm, IKEA, 199,99 zł Narzuta dekoracyjna Stripes, brązowa, wym: 150 x 200 cm, DEDEKOR.PL, 89,99 zł
Pokój dla 13 - latka Pokój dla 13 - latka
Lampa wisząca Hugo, śr. 300 mm, AGATA MEBLE, 169 zł Zasłona zaciemniająca na kółkach 1 szt., tkanina 269-51, DEKORIA.PL, 174,90 zł