Salon z aneksem i kominkiem

Nie wiem, jak w salonie zmieścić praktyczny aneks kuchenny oddzielony ścianką działową z tv, jadalniany stół na 6 - 8 osób i wygodną kanapę lub narożnik. Będzie tam też kominek. Zależy mi na funkcjonalnym i ładnym zagospodarowaniu tej przestrzeni. Będziemy mieli spory przedpokój - może tam coś można przesunąć? Obecny plan to pomysł deweloper. Chciałabym, aby ścianka działowa na telewizor była bliżej kuchni, stół gdzieś pod oknem lub z drugiej strony.
Salon z aneksem i kominkiem

Salon ma zbyt mały metraż, by pomieścić wszystkie zakładane rozwiązania. Ze względu na rozmieszczenie okien i kominka propozycja dewelopera co do rozmieszczenia mebli jest jedyną mającą sens. Ścianka z tv jest ustawiona w taki sposób, że z każdej strony jest przejście i można swobodnie otworzyć drzwi tarasowe. Stół na 6 - 8 osób bardzo przytłoczy wnętrze. Będzie zajmował tyle miejsca, że przesunięcie go pod okno absolutnie nie pozwoli na przeniesieni ścianki z tv bliżej kuchni, poza tym dostęp do wyjścia na taras będzie utrudniony. 

Zabudowanie dużego przedpokoju nie da nam zbyt wiele, nie ma potrzeby tego robić.

Zamiast sofy widocznej na rysunku można postawić kanapę narożną - przesuwając ją do ściany, za którą jest wiatrołap.

Proponowałabym zrobienie zabudowy kuchennej na planie litery L zamiast w linii prostej - zyskamy więcej szafek do przechowywania.

 
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym.