Kuchnia z dużym oknem

Zmagam się z problemem urządzenia kuchni. Pomieszczenie jest małe, jest w nim duże okno prawie na całą ścianę - 2,5 m szer. Moim marzeniem był duży blat pod oknem, jednak obawiam się, czy kuchnia nie jest za mała. Niestety woda i gaz muszą pozostać tam gdzie są. Proszę o pomoc w rozmieszczeniu szafek.

W związku z tym, że nie możemy pozwolić sobie na przeniesienie przyłącza wody, szafka ze zlewem i zmywarka muszą znaleźć się przy ścianie z drzwiami. W takiej sytuacji pod oknem nie da się już wstawić szafek z blatem, ponieważ w kuchni zrobi się bardzo ciasno i stanie się ona mało funkcjonalna. Gdyby była możliwość zrobienia szafki ze zlewem i zmywarki przy ścianie po prawej stronie, można byłoby zrezygnować z szafek przy ścianie z drzwiami i zrobić je pod oknem - uzyskując tym samym dobrze doświetlony blat roboczy.

W zabudowie po lewej stronie znalazły się (zabudowa w całości do sufitu): piekarnik i mikrofalówka w zabudowie (pod piekarnikiem szuflada, nad mikrofalówką szafki), dalej szafki z uchylnymi frontami lub na dole szuflady, a na górze szafki, na końcu lodówka - nad nią szafka.

W zabudowie po prawej stronie: zmywarka 45 cm szer., szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka narożna z wysuwanymi koszami (jeden bok szafki o dł. 110 cm), cargo, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, na końcu ponownie cargo.

Kuchnia z dużym oknem Kuchnia z dużym oknem
Rys.1. Rzut kuchni. Rys.2. Rzut kuchni - propozycja aranżacji.