Kuchnia bez okna

Chciałabym w kuchni zmienić kolory na jasne z ciemną podłogą oraz ustawić meble tak, by było funkcjonalnie. Jest tylko jedno miejsce na kuchenkę gazową. W kuchni nie ma okna, są tylko drzwi na balkon. Mam stół dla 2 osób (jest nas troje), ale jest to stół barowy - zbyt wysoki do normalnych krzeseł, do tego obok stołu wisi kaloryfer. Marzy mi się wyspa z miejscem do jedzenia.

W tej kuchni nie da się zrobić wyspy - jest zbyt mało miejsca.

Kuchnia bez okna Kuchnia bez okna 
Kuchnia bez okna Kuchnia bez okna
Kuchnia - stan obecny. Rys.1. Rzut mieszkania.

W nowej zabudowie meblowej od lewej strony: lodówka, 2 szafki z szufladami, zmywarka (jeśli nie to trzecia szafka z szufladami - to najbardziej wygodny sposób przechowywania w kuchni), dalej szafka ze zlewem i koszami na śmieci, wąskie cargo, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, ponownie wąskie cargo. Przy ścianie z drzwiami szafki do samego sufitu z uchylnymi frontami - w środku mini AGD, garnki, itp.

Po drugiej stronie kuchni stół odsunięty od grzejnika - nad grzejnikiem półki. Obok płytki szafki - na zastawę stołową itp.

W związku z mała ilością światła w pomieszczeniu, proponuję fronty w kolorze białym (lakierowane) i częściowo "lustrzaną" mozaikę na ścianie - obydwa materiały będą odbijały światło wpadające przez drzwi balkonowe. Do tego czarny kamienny blat. Na podłodze jasnoszary gres 60 x 60 cm. Ściany w ciepłym odcieniu jasnoszarego koloru. Drobiazgi w biało - czarnej kolorystyce.

Kuchnia bez okna Kuchnia bez okna 
Rys.2. Rzut kuchni - propozycja aranżacji. Inspiracja do wykorzystania przy projektowaniu mebli kuchennych (w tej kuchni fronty robimy gładkie), fot. www.granitetransformations.com.