Rozplanowanie pomieszczeń w domu

Mamy dom z poddaszem w opłakanym stanie, remont na razie nie wchodzi w grę, bo to ogromne koszty. Chciałabym zrobić dzieciom pokój, raczej wspólny - innej możliwości nie widzę. Dla nas salon i sypialnia oddzielnie. Proszę o poradę, jak rozplanować wszystkie potrzebne pomieszczenia.

W zabudowie kuchennej od lewej strony: lodówka (L), szuflady, zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, niskie cargo, wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (PM). Po drugiej stronie kuchni zabudowa do sufitu (w całości, bez blatu roboczego) - w niej szafki z uchylnymi frontami (funkcja spiżarni).

W salonie zabudowa meblowa na całą ścianę z tv - szafki stojące i wiszące, ponadto po bokach wysokie słupki z półkami. Dalej 2 duże sofy, stolik kawowy i fotel. 

Przy drugiej ścianie miejsce do pracy (biurko - B) zasłonięte regałem z półkami.

Z salonu wchodzi się do sypialni rodziców, w której znalazło się podwójne łóżko, 2 szafki nocne na wymiar i szafy ubraniowe - zabudowa na całą ścianę.

Z sypialni przechodzi się do garderoby dzieci, a stamtąd do pokoju dzieci, w którym są 2 łóżka (70 x 160 cm), stolik z krzesełkami (S) i półki na zabawki i książki (P).

Rzut parteru domu - stan obecny Rzut parteru domu - propozycja aranżacji
Rys.1. Rzut parteru domu - stan obecny. Rys.2. Rzut parteru domu - propozycja aranżacji.