Kąt sypialniany w kawalerce

Chciałbym w salonie wydzielić strefę sypialnianą, w której znajdzie się duże łóżko. Zależałoby mi również na utworzeniu kącika komputerowego, w którym mógłbym wygodnie popracować. Obecnie w salonie w tej dużej wnęce stoi szafa z drzwiami przesuwnymi i chciałbym, żeby została (niekoniecznie w tym miejscu). Chciałbym jeszcze mała sofkę, która służyłaby jako miejsce do oglądania tv. 

Nie ma potrzeby przenoszenia szafy, tv również może zostać tam, gdzie w tej chwili jest. 

Proponowane ustawienie kanapy zakłada wcześniejsze zabudowanie wnęki w ścianie półkami. Ale ponieważ sofa zasłoniłaby część półek można w dolnej części zabudowy zrobić schowek np. na zapasową pościel lub koce - otwierany od góry (jak skrzynia - uchylny blat).

Łóżko zostało schowane za ścianką, z drugiej strony stanął przy niej stół z 3 krzesłami. Po obu stronach łóżka niskie komody pełniące funkcję szafek nocnych (na tej ścianie można umieścić więcej szafek - wiszących nad łóżkiem).

Część sypialnianą można całkowicie oddzielić od reszty salonu przy pomocy przesuwnych paneli lub zasłon umieszczonych na szynach (na podobnej zasadzie jak zasłony okienne).

Między oknami biurko do pracy.

Kąt sypialniany w kawalerce Kąt sypialniany w kawalerce
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut salonu - propozycja aranżacji.