Powiększona łazienka

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu maleńkiej łazienki (biorę pod uwagę poszerzenie jej kosztem kuchni o 50 cm na całej długości). Ewentualnie czy jest możliwość zbudowania wc / prysznica w miejscu zaznaczonym jako toaleta? Byłoby to pomieszczenie o szer. 60 cm i dł. 140 cm. Chciałabym zmieścić w łazience pralkę, jak największy prysznic, umywalkę i oczywiście toaletę, jeżeli nie da się jej umieścić we wcześniej wspomnianym miejscu.

Odradzam zaaranżowanie pomieszczenia o szer. 60 cm na potrzeby toalety, lepszym pomysłem będzie umieszczenie tam pralki i suszarki. Jeśli to możliwe, dobrze byłoby usunąć dłuższą ze ścian i powstałą wnękę zabudować szafą. W niej schowamy wspomniane sprzęty, jak również odkurzacz, mopa, itp.

Łazienka została powiększona o 50 cm kosztem kuchni. Znalazł się w niej prysznic 80 x 80 cm, podwieszana miska sedesowa oraz umywalka na szafce.

Na ścianie nad sedesem można powiesić szafkę na papier toaletowy (zamiast szafki można zrobić zabudowę do sufitu, która na dole ukryje geberit, a na górze półki).

Pod umywalką szuflady na kosmetyki.

Powiększona łazienka Powiększona łazienka
Rys.1. Rzut łazienki i przylegającej do niej kuchni.  Rys.2. Rzut powiększonej łazienki - propozycja aranżacji.