Przebudowa strefy dziennej w mieszkaniu

Nasze mieszkanie w pierwotnej wersji miało 3 pokoje, kuchnię, osobne małe wc i łazienkę. Chcielibyśmy połączyć kuchnię z salonem i łazienkę z wc. Prosimy o poradę, w jaki sposób całość zaaranżować.

2 małe łazienki zostały połączone w 1 większą z wejściem od strony przedpokoju. Znalazły się w niej: wanna (W), sedes, 2 umywalki na blacie, pod którym można zrobić szuflady do przechowywania kosmetyków, na końcu wysoki słupek z pralką w zabudowie (P).

Ściana między łazienką a salonem została cofnięta w taki sposób, by w powstałej wnęce zrobić umieścić tv i szafki pod i nad nim. W salonie ponadto sofa narożna, stolik kawowy, stół z 4 krzesłami, szafy ubraniowe. Jeśli szafy nie są potrzebne, można je zamienić na półki na książki i witrynę na szkło.

W zabudowie kuchennej lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady, szafka narożna z półką. Przy drugiej ścianie: niskie cargo, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, ponownie szafka narożna - z koszami obrotowymi lub półką, pod oknem szafki z szufladami (najwygodniejsza forma przechowywania w kuchni), na końcu wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M).

Przebudowa strefy dziennej w mieszkaniu Przebudowa strefy dziennej w mieszkaniu
Rys.1. Rzut strefy dziennej mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut strefy dziennej mieszkania - propozycja przebudowy.