Ławka w kuchni

Jak rozmieścić wszystkie meble i sprzęty w kuchni, by było funkcjonalnie? Bardzo chciałabym mieć ławeczkę pod oknem (myślę o wybiciu okna obok drzwi prowadzących na taras). Jesteśmy 4 - osobową rodziną, która jada posiłki razem, więc w kuchni powinien znaleźć się stół.

Niestety ławka pod oknem w tej kuchni nie będzie dobrym rozwiązaniem. W związku z tym, że musi się tu znaleźć stół dla 4 osób, pozostaje w zasadzie jedna ściana do zagospodarowania pod meble kuchenne (po prawej stronie), więc szkoda byłoby dodatkowo zabierać część tej przestrzeni na potrzeby zamontowania siedziska pod oknem.

Proponuję poszerzyć otwór okienny do szerokości 180 cm (2 wysokie skrzydła od podłogi do sufitu - jedno spełniające funkcję wyjścia na taras) - dzięki temu pomieszczenie zostanie lepiej doświetlone.

Przy ścianie po lewej stronie wygodna tapicerowana ławka z oparciem, stół i 2 krzesła (ławka jako nawiązanie do pierwotnego pomysłu).

Po prawej stronie meble kuchenne, od "dołu": wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie, szuflady (już pod blatem), płyta grzewcza z szufladami pod spodem, kolejna szafka z szufladami (najwygodniejsza forma przechowywania w kuchni), szafka ze zlewem i koszami do segregacji śmieci, zmywarka, na końcu lodówka. Szafki wiszące do sufitu - dzięki temu będzie więcej miejsca do przechowywania.

Ławka w kuchni Ławka w kuchni
Rys.1. Rzut kuchni. Rys.2. Rzut kuchni - propozycja ustawienia mebli i sprzętów.