Funkcjonalne mieszkanie dla rodziny

Nie mogę poradzić sobie z aranżacją największego pokoju. Ma to być pokój mój i męża, a w nim biurko komputerowe, łóżko, kącik telewizyjny i stół, by przy nim przyjąć gości. Nie wiem, czy go zamknąć, czy zostawić razem z kuchnią. Jeden mniejszy pokój ma być dla córeczki, a drugi mojej mamy. Proszę o poradę.

Proponuję zaaranżować sypialnię gospodarzy w oddzielnym pomieszczeniu, zamiast łączyć je z salonem i kuchnią. A skoro ta sypialnia ma pomieścić dodatkowo biurko do pracy i ubrania 2 osób - trzeba przeznaczyć na te potrzeby większe pomieszczenie (na rys. na dole po prawej stronie).

Za ścianą pokój córki (umeblowanie dla dziecka w wieku szkolnym - łóżko, biurko, szafki (SZ) i pojemna szafa ubraniowa).

Pokój dla babci powstał dzięki przeniesieniu kuchni. Znalazły się w nim: szafa ubraniowa (SZ), rozkładana sofa, komoda (K), nad którą na ścianie można umieścić tv oraz stolik (ST.).

Pokoje babci i dziecka można zamienić miejscami w razie potrzeby.

W nowym aneksie kuchennym: lodówka (L), szuflady, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, niskie cargo, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, ponownie niskie cargo. Szafki wiszące do sufitu. Blatu roboczego jest niewiele, ale można wykorzystać do pracy stół, który stoi obok.

W salonie sofa, stolik kawowy, pufy oraz szafka z tv przy oknie.

Funkcjonalne mieszkanie dla rodziny Funkcjonalne mieszkanie dla rodziny
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy i aranżacji.