Salon z aneksem w szarościach

Proszę o poradę, jak zaaranżować salon z aneksem. Chciałbym, aby wnętrze było utrzymane w odcieniach szarości. Myślę nad stworzeniem wyspy.

Proponuję zrezygnować z wyspy kuchennej - inaczej pojawi się problem z ustawieniem stołu, ponadto wnętrze stanie się mniej przestronne.

W zabudowie kuchennej od prawej strony: lodówka (L), szuflady, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi pod spodem, ponownie szafka z szufladami, szafka ze zlewem i koszami na śmieci pod spodem, na końcu zmywarka (Z).

W salonie sofa, stolik kawowy, fotel oraz zabudowa przy ścianie po prawej stronie - szafki stojące, tv i szafki wiszące.

Salon z aneksem w szarościach Salon z aneksem w szarościach
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym. Rys.2. Rzut salonu z aneksem kuchennym - propozycja aranżacji. 

Kolorystyka

Szafki kuchenne: fronty dolne szare lakierowane na wysoki połysk, górne - witryny w czarnych ramkach z białym szkłem w środku. Blat roboczy szary lub czarny. Na ścianie między szafkami białe szkło lub białe gładkie płytki.

Biały stół i czarne krzesła, nad stołem metalowa lampa wisząca.

Na oknie w salonie białe długie firanki i zasłony w szaro - białe wzory. Na oknie w kuchni roleta rzymska w biało - szare wzory.

W salonie na ścianie za sofą białe cegły, sofa i fotel w kolorze grafitowym. Na podłodze dębowa deska, ława i zabudowa z tv również w kolorze dębu. 

Na ścianie z cegieł (nad sofą) 3 czarno - białe grafiki.

Ściana po prawej stronie w jasnoszarym kolorze, pozostałe ściany białe.

Salon z aneksem w szarościach Salon z aneksem w szarościach
Stół z krzesłami Docksta / Ikea PS 2012, IKEA, 1595 zł Inspiracja do wykonania mebli kuchennych, fot. Blum.