Mieszkanie dla małżeństwa z dzieckiem

Prosimy o poradę, jak funkcjonalnie zaaranżować mieszkanie dla małżeństwa w niedalekiej przyszłości z dzieckiem. Chcielibyśmy zmniejszyć komunikację celem zwiększenia innego pomieszczenia, np. łazienki. Zależy nam również na szafie w przedpokoju.

Przedpokój został zmniejszony (przejście między kuchnią a salonem ma teraz 120 cm szer.), znalazła się w nim dodatkowa szafa ubraniowa.

Łazienka została powiększona, mamy tam teraz sedes, 2 umywalki z szufladami pod spodem (na kosmetyki), Zabudowę do sufitu z pralką na dole (P), wannę (W), obok wanny przy ścianie słupek meblowy z koszem na pranie i papier toaletowy.

W kuchni od prawej strony: lodówka (L), szafki z szufladami, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, szafka narożna z koszami obrotowymi lub półką, niskie cargo, szafka ze zlewem i koszami na śmieci pod spodem, na końcu zmywarka (Z). W kuchni ponadto stół z 3 krzesłami.

Po sąsiedzku z kuchnią została zaaranżowana sypialnia rodziców - w niej 2 - osobowe łóżko i szafki nocne.

W salonie stół i 4 krzesła, szafki przy ścianie, sofa narożna, stolik kawowy. Po drugiej stronie zabudowa z tv (szafki stojące i wiszące). W rogu szafa, w której można schować biurko do pracy wraz z krzesłem.

Za ścianą pokój dziecka - aranżacja z umeblowaniem dla ucznia - by pokazać, jakie meble w przyszłości uda się zmieścić.

Obok pokoju dziecka pojemna garderoba rodziców z drążkami na 2 poziomach.

Mieszkanie dla małżeństwa z dzieckiem
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny.
Mieszkanie dla małżeństwa z dzieckiem
Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy i aranżacji.