Salon połączony z kuchnią

Chciałabym połączyć dwa pokoje (na planie na dole) i zrobić tam salon z aneksem kuchennym. Czy ze względu na przyłącza aneks musi być zlokalizowany na ścianie graniczącej z łazienką? Obawiam się tego, że kuchnia będzie pierwszym, co się rzuca w oczy od wejścia. 

Kuchnia powinna się znaleźć jak najbliżej przyłączy, poza tym jeśli umieścimy ją przy ścianie, za którą jest łazienka - kuchnia będzie mniej widoczna od strony wejścia niż gdybyśmy umieścili ją przy którejś z pozostałych ścian salonu.

W zabudowie meblowej w kuchni od lewej strony: lodówka (LOD.), zmywarka (ZMYW.), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu szafka z szufladami.

Bliżej wyjścia na balkon stół z 4 krzesłami.

W części wypoczynkowej salonu sofa, stolik kawowy i fotel. Przy ścianie z tv zabudowa na całą szerokość ściany - szafki pod i nad tv.

Salon połączony z kuchnią Salon połączony z kuchnią
Rys.1. Rzut pomieszczeń, które zostaną zaaranżowane na potrzeby salonu z aneksem kuchennym. Rys.2. Rzut salonu z aneksem kuchennym - propozycja aranżacji.