Sypialnia w wąskim pokoju

Proszę o poradę w rozmieszczeniu mebli w pokoju (196 x 460 cm). Na jednej z krótszych ścian jest okno prawie na całą ścianę, na jednej z dłuższych ścian drzwi (57 cm od krótszej ściany). Planowałam umieścić meblościankę na krótszej ścianie (szafa w pokoju jest mi niepotrzebna). Prostopadle od okna wzdłuż dłuższej ściany wstawić łóżko. Potrzebuję też stolik, krzesło i miejsce na klatkę królika 80 x 50 cm. Czy taki rozkład będzie korzystny? 

Planowany układ jest dobry, proponowałabym jedynie zrezygnować z gotowej meblościanki na rzecz zabudowy na wymiar - dzięki temu miejsce zostanie lepiej wykorzystane, a meble będą ciekawsze (dostosowane do potrzeb i wykończone według uznania). Na dole można zostawić miejsce na klatkę królika.

Łóżko przy oknie można schować za zasłonami (lub firanami - na szynie na suficie). Jeśli w tym pokoju nie będą przyjmowani goście, można potraktować zasłony czysto dekoracyjnie - dodatkowo delikatnie oddzielając strefę sypialnianą od reszty pokoju poprawią proporcje pomieszczenia.

Sypialnia w wąskim pokoju
Rys.1. Rzut pokoju - propozycja aranżacji.