Sypialnia nastolatki

W pokoju potrzebuję sporo miejsca, gdyż jestem na wózku inwalidzkim. Chciałabym mieć: toaletkę, szafę, biurko, stoliczek oraz komodę. Łóżko mam już kupione (Hemmnes) i chcę wszystko dopasować pod kątem tego łóżka (na biało). Szafę będzie robiona na wymiar z drzwiami przesuwnymi (270 cm). Biurko musi być większe ze względu na nauczanie w domu. Kupiłam już sporą starą walizkę, którą przerobimy na stolik. 

Meble zostały ustawione w taki sposób, by można było swobodnie się między nimi poruszać na wózku. Z tego względu zabrakło miejsca na komodę, ale można ją zrobić w obrębie zabudowy na wymiar, tzn. szafy ubraniowe zrobić po bokach, a na środku na dole szuflady (nawiązanie do komody) a wyżej w pewnej odległości szafki wiszące.

Ponieważ szafa na wymiar z przesuwnymi drzwiami będzie miała charakter nowoczesny, należy zastanowić się, czy biurko i toaletka mają nawiązywać do niej, czy do łóżka, które jest utrzymane w nieco innym stylu. Proponuję nawiązanie do szafy.

Przy ścianie z drzwiami robimy blat na niemal całą jej szerokość, który jednocześnie będzie pełnił funkcję biurka i toaletki (toaletka po lewej stronie, na ścianie nad blatem lustro). 

Szafa wraz z toaletką / biurkiem w prostych, minimalistycznych formach będą neutralnym tłem dla łóżka, a tym bardziej stolika z walizki.

Sypialnia nastolatki Sypialnia nastolatki
Rys.1. Rzut pokoju. Rys.2. Rzut pokoju - propozycja aranżacji.

Kolorystyka: ściana z szafą i drzwiami w całości w ciemnofioletowym kolorze, ściana za łóżkiem w biało - szarej tapecie, ściana z oknem biała - na oknie białe gładkie firanki i fioletowe zasłony.

Na podłodze czarny dywan, na suficie czarna lampa (czarna również lampka na biurku). Na ścianie nad łóżkiem czarno - białe zdjęcia w czarnych ramkach rozmieszczonych nierównomiernie.

Jeden z frontów szafy można pomalować farbą tablicową - będzie można po nim pisać kredą.

Białe meble sprawią, że pomieszczenie będzie się wydawało większe i jaśniejsze, a czerń i fiolet stworzą z bielą kontrast, dzięki czemu aranżacja będzie bardziej żywa.

Sypialnia nastolatki Sypialnia nastolatki
Łóżko Hemnes, IKEA, 1349 zł. Toaletka Malm, IKEA - inspiracja do wykonania biurka połączonego z toaletką.
Sypialnia nastolatki Sypialnia nastolatki
Szafa Pax, sze. 200 cm, IKEA - inspiracja do wykonania szafy na wymiar. Tapeta ścienna w zygzaki, szer. 100 cm, DEKOORI.PL, 35 zł / mb
Sypialnia nastolatki Sypialnia nastolatki
Farba Lofty Violet, Beckers. Zasłony Mariam, 2 szt. IKEA, 99,99 zł
Sypialnia nastolatki Sypialnia nastolatki
Lampa wisząca Wire, SKANDYNAWSKIE.PL, 795 zł Lustro Flames, wym: 92 x 66 cm, BLACK RED WHITE, 139 zł
Sypialnia nastolatki Sypialnia nastolatki
Ramka Gunnabo, IKEA, 19,99 zł Dywan Hampen, wym: 133 x 195 cm, IKEA, 139 zł