Mieszkanie dla małżeństwa z dziećmi

Proszę o pomoc w aranżacji mieszkania dla 4 - osobowej rodziny. Układu nie chcemy zmieniać, bo nam się podoba. Jak urządzić klaustrofobiczne wc oraz łazienkę i kuchnię?

Łazienki pozostały osobno - przy 4 domownikach warto zachować takie rozwiązanie. W większej łazience wanna z parawanem (dzięki niemu będzie możliwe wzięcie prysznica na stojąco), po prawej wysoka zabudowa z pralką (P) na dole i szafkami powyżej. Po lewej stronie zabudowa we wnęce z umywalką i szufladami pod spodem - na kosmetyki.

W kuchni od lewej: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu ponownie szuflady lub szafka z półką - w zależności od potrzeb. Przy ścianie po drugiej stronie blat roboczy na całą szerokość ściany - pod nim szafki po lewej stronie, a po prawej 2 miejsca do spożywania posiłków (na szybko) - zamiast 2 miejsc można zrobić 4.

Jeśli w salonie szafa ubraniowa (do sufitu) nie wystarczy - można wykorzystać do przechowywania szafki pod i nad tv (na prawo od tv można postawić słupek z szafkami).

Mieszkanie dla małżeństwa z dziećmi Mieszkanie dla małżeństwa z dziećmi
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.