Gdzie ustawić tv w salonie?

Mamy problem z zaprojektowaniem salonu z aneksem kuchennym. Gdzie ustawić tv oraz stół z krzesłami? Czy postawić ściankę między salonem a aneksem? Czy możliwe byłoby przeniesienie szafy w przedpokoju w inne miejsce, by zrobić wcześniejsze wejście do kuchni? Problemem jest też łazienka - wanna przy wejściu wydaje nam się niepraktyczna. Czy można w jakiś bardziej funkcjonalny sposób urządzić łazienkę?

Odradzam stawianie ścianki w salonie - lepiej zachować dużą przestrzeń (w razie potrzeby będzie miejsce na rozłożenie stołu).

Tv na ścianie między oknami - na uchwycie umożliwiającym zmianę jego położenia w zależności od tego, czy oglądamy będąc w salonie, czy w kuchni. Pod tv ażurowa obudowa kaloryfera z półką na górze.

W salonie duża sofa, stolik kawowy i regał z półkami lub książkami.

W aneksie kuchennym od prawej: lodówka (L), wysokie cargo (nad nimi szafki); przy drugiej ścianie: szuflady pod blatem, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, ponownie szuflady (2 szafki), płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu raz jeszcze szafka z szufladami.

Lepiej nie robić w miejscu szafy w przedpokoju "wcześniejszego" wejścia do kuchni - po pierwsze nie ma innego miejsca na szafę w hallu, po drugie konieczność umieszczenia lodówki w ciągu roboczym przy dłuższej ścianie w kuchni zabrałaby część blatu roboczego.

Łazienka - jej kształt oraz umiejscowienie odpływu sedesowego sprawiają, że położenie wanny zaproponowane przez dewelopera jest właściwie jedynym słusznym - i funkcjonalnym. Nad zabudową gaberitu można umieścić szafkę wiszącą na papier toaletowy i detergenty. Pralka w zabudowie (płytkiej, by można ją było zrównać z kominem, który jest obok). Nad pralką szafki, obok niska szafka (pod grzejnikiem). Umywalka na szafce wiszącej (z szufladami na kosmetyki).

Gdzie ustawić tv w salonie? Gdzie ustawić tv w salonie?
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut salonu i łazienki - propozycja aranżacji.